آخرین کسب و کارهای ثبت شده در بخش ایمپلنت دندان

متخصص ارتودندسی


متخصص ارتودنسی


متخصص ارتودنسی به کسی گفته می‌شود که دوره عمومی دکتری را سپری کرده باشد و در آزمون تخصصی دندانپزشکی، گرایش ارتودنسی رتبه بیارند و این دوره را 3 الی 4 سال سپری کنند. متخصص ارتودنسی وظیفه مختلفی نسبت به دندان پزشکان دارد و باید خدمات پر کردن، سفید کردن، روکش و کاشت دندان و تمام خدمات مربوط را انجام دهد. اگر دندان های شما نیاز به ارتودنسی داشته باشد حتما باید از یک متخصص ارتودنسی کمک بگیرید. دندان ها نقش به سزایی در طراحی چهره و زیبایی لبخند شما دارد. بی نظمی دندان‌ها نه تنها زیبایی لبخند را از هر فردی سلب می‌کند بلکه سلامت دندان و دهان را به خطر می‌اندازد.

ارتودنسی چیست؟


ارتودنسی روشی برای بهبود عملکرد دندان می‌باشد و نقش مهمی در زیبایی و سلامت دندان دارد. کلمه ارتودنسی در لغت به معنای ردیف کردن دندان‌ها بکار می‌رود و اگر دندان به هر دلیلی روی هم افتاده باشد و در یک ردیف قرار نداشته باشد نیاز به انجام خدمات ارتودنسی است همچنین مسواک زدن دندان های روی هم قرار گرفته با دشواری زیادی همراه است. دندان های با فاصله و غیر هم تراز نیز از نظر زیبایی و عملکرد هم مشکلات خاص خود را دارند.

ارتودنسی در چه مواقعی لازم است؟


• هنگامی که دندان های فک بالا و فک پایین در خط وسط یا نامتقارن باشد. • باز بودن بین دندان‌ها به دلیل کوچکی یا بزرگی فک • شلوغ بودن و زیاد بودن دندان های روی هم افتاده • جلو بودن دندان های فک بالا • در زمان بسته شدن دهان، یک یا چند دندان پایینی در سطح داخلی و فک بالا قرار بگیرد • جلوتر بودن دندان های فک پایین از دندان های فک بالا در حالت جویدن

عوارض ارتودنسی


عوارض ارتودنسی نسبت به ویژگی های انجام این کار بر روی دندان نمی‌تواند مسئله بسیار مهمی باشد و برخی افراد به دلیل مشکلات دندانی نیاز به ارتودنسی ضروری دارند. یکی از نگرانی های مطرح شده در طی درمان ارتودنسی پوسیدگی دندان ها می‌باشد. اکثر بیماران ارتودنسی از پوسیدگی مینای دندان در زیر وسایل ارتودنسی نگران هستند این در حالی است که ا نواحی زیر براکت های ارتودنسی خطر پوسیدگی بالایی ندارند بلکه تجمع مواد غذایی در اطراف براکت های ارتودنسی و عدم رعایت بهداشت صحیح توسط بیمار، باعث ایجاد پوسیدگی در این نواحی می‌شود. نصب وسایل ارتودنسی در دهان سبب افزایش گیر مواد غذایی می شود و به همین دلیل رعایت بهداشت دهان و دندان در طی درمان ارتودنسی اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین اگر موارد رعایت شده توسط متخصص ارتودنسی را جدی بگیرید، ارتودنسی نمی‌تواند برای شما عوارضی داشته باشد.

بهترین متخصص ارتودنسی


ارتودنسی یکی از شاخه‌های مهم رشته دندانپزشکی است که از سال های قدیم جزء اولویت های یادگیری این رشته بود. بهترین متخصص ارتودنسی پس از گذراندن دوره ي ٦ ساله‌ي دكتراي عمومي دندانپزشكی در امتحان پذيرش متخصص، بهترين رتبه را كسب نموده تا بتواند وارد دوره‌ي تخصصی ارتودنسی شود. دوره‌ي تخصصي ارتودنسي ٣ تا ٤ سال مي‌باشد. بنابراین بهترین متخصص ارتودنسی دارای تجربه، دانش و مهارت بیشتری ، نسبت به دندانپزشک عمومی، برای درمان‌های ارتودنسی و بررسی عوارض احتمالی و برطرف کردن مشکلات پیش رو و به خصوص درمان‌های پیچیده می‌باشد.

هزینه ارتودنسی


هزینه ارتودنسی مانند هر خدمات پزشکی بستگی به شرایط و نوع متخصص ارتودنسی دارد. و بنابر سن، نوع زمان درمان، خدمات انتخابی قبل و بعد از ارتودنسی، تاثیر مهمی در افزایش و کاهش هزینه ارتودنسی دارد. عوامل زیادی بر هزینه ارتودنسی تاثیرگذار خواهند بود. هزینه ارتودنسی به نوع ناهنجاری، نحوه درمان، مدت درمان, سن بیمار، شدت ناهنجاری، نوع دستگاه به کار برده شده اعم از ارتودنسی متحرک و یا ارتودنسی ثابت، دستگاه خارج دهانی, دستگاه داخل دهانی , ارتودنسی دیمون و ارتودنسی با براکت های هم رنگ دندان قابل تغییر است و ممکن است هزینه ارتودنسی برای هر فرد با شرایط مشخصی ثابت نباشد.

هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین


هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین بستگی به سن و شرایط قرار گیری دندان‌ها دارد که شما باید قبل از اقدام به ارتودنسی دندان از یک متخصص ارتودنسی مشاوره بگیرید تا بتواند شما را در این زمینه راهنمایی کند. تقریبا از هر 5 بیمار ارتودنسی یک نفر آنها بزرگسال است که شرایط برای بزرگسالان متفاوت است. هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین برای افراد بزرگسال به دلیل مدت زمان درمان معمولا بیشتر است.