آخرین کسب و کارهای ثبت شده در بخش بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

توصیه ها و نکات مهم در زمان خرید بلیط هواپیما

همیشه قبل از سفرهای خارجی و داخلی با هواپیما دغدغه‌های زیادی وجود دارد، اما مدیریت صحیح آن‌ها می‌تواند تا حد زیادی نگرانی‌های شما را برای سفر کم کند. نخستین دغدغه بیشتر مسافران در تدارک یک سفر راحت و لذت‌بخش، خرید بلیط هواپیما است. البته این روزها با وجود سیستم‌های خرید آنلاین، خرید بلیط برای سفر با هواپیما بسیار آسان شده است. فقط کافی است بدانید که چقدر می‌خواهید برای سفر خود هزینه کنید و تا چه میزان راحتی سفر برایتان اهمیت دارد. خرید آنلاین بلیط هواپیما به عنوان یکی از محبوبترین روشهای سفر، از طریق وبسایت های مختلف انجام می‏شود. بلیط هواپیما یکی از لازمه های سفر برای هر گردشگر، بازرگان و مسافری است که قصد دارد از سرعت و آسانی سفر با هواپیما برخوردار شود. هر فردی به راحتی می تواند بلیط پرواز داخلی و یا خارجی خود را در تمامی خطوط هوایی خریداری کند.
برای رزرو بلیط هواپیما می‏توانید به آژانسهای مسافرتی یا سایتهای مختلف مراجعه کنید. اما بهتر است برای خرید بلیط هواپیما به سایت ها و منابعی مراجعه کنید که ویژگیهای زیر را داشته باشند:
1- بهتر است به آژانس مسافرتی، سایت و عرضه کننده‌ای مراجعه کنید که ماسبترین قیمت بلیط هواپیما را به شما معرفی می‌کنند.
2- خرید بلیط هواپیما اگر فرایندی طولانی و زمانبر باشد، لذت سفر سریع با هواپیما را کاهش می دهد. پس بهتر است با استفاده از سایت های فروش بلیط، به صورت سریع اقدام به خرید آنلاین بلیط هواپیما کنید.
3- خرید آنلاین بلیط هواپیما از سایتهای غیرمطمئن ریسک هم دارد. یک سایت مطمئن باید درگاه پرداخت ایمن داشته و دارای پشتیبانی مناسبی نیز باشد.

هواپیما بهترین وسیله برای سفر

مسافرت یکی از بهترین روشها برای فرار از روزمرگی و تکرار و فرار از خستگی ناشی از کار و مشکلات است. مهمترین ویژگی مسافرت با هواپیما، سرعت بسیار بالای آن است که باعث می‏شود از مکانی که قصد رفتن به آنجا را دارید، بیشتر لذت ببرید و وقت بیشتری را در آنجا باشید، در واقع هواپیما زمان بودن در مسیر را به حداقل می‏رساند. سفرهای هوایی این امکان را می‌دهند تا افراد در هر زمانی که دوست داشته باشند به مقصدی که شاید صدها کیلومتر دورتر از آنها است به راحتی دسترسی داشته باشند.
همچنین خدماتی که در اتوبوس و قطار و کشتی وجود ندارد، قابل مقایسه با هواپیما نیست. مثلا احترام و برخورد مناسب با مسافر، فراهم کردن اسباب آسایش و راحتی، کیفیت بالای خدماتی که ارائه می‏شوند و موارد مشابه دیگر در سفر با هواپیما وجود دارد. عده‌ای از مسافران نیز دلیل بهتر بودن هواپیما را نسبت به سایر وسایل نقلیه، راحتی آن می‌دانند و از اینکه می‌توانند در طول مسیر فیلم نگاه کنند و بازی کنند و یا در برخی ایرلاین‌ها می‌توانند از اینترنت نیز برخوردار شوند، احساس رضایت می‌کنند.

 

توصیه ها و نکات مهم برای خرید بلیط هواپیما

1- دانستن روزهایی از هفته که چندان محبوبیتی روی تقویم ندارند، قیمت بلیط ها را پایین‏تر می‏آورد و می تواند کمک کند تا بهترین زمان برای انجام سفر خود را با قیمتی مناسب بیابید تا دیگر استرس یافتن بلیط قیمت مناسب را نداشته باشید.
2- سفر با فرودگاه‌های کوچک را امتحان کنید. فرودگاه‌های بین المللی و بزرگ هزینه‌ حق بیمه را به بلیط هواپیما اضافه خواهند کرد.
3- پرواز در روزهای سه شنبه، چهارشنبه، و پنجشنبه می‌تواند تخفیف بیشتری را در خطوط هوایی به همراه داشته باشد. همچنین، پروازهای شبانه و تاخیری نیز می‌تواند بلیط ارزان‌تر و با تخفیف بیشتری نصیب شما کند.
4- سعی کنید قبل از انتخاب بلیط، فرودگاه های مبدأ و مقصد و نقشه و نزدیک و دوری آنها به بافت شهری را بررسی کنید تا هزینه های اضافی بابت کرایه تاکسی و ... متحمل نشوید.
5- حتی الامکان سعی کنید از سایتهایی خرید نمایید که امکان استرداد بلیط در آنها وجود داشته باشد.
6- اگر می خواهید به صورت گروهی و با هواپیما سفر کنید بهتر است هم قیمت بلیط را به صورت گروهی و هم به صورت تک تک جستجو کنید.
7- پروازهای رفت و پروازهای برگشت را به طور جداگانه در ایرلاین‏های مختلف جستجو کرده تا با آگاهی کامل اقدام به خرید بلیط برای پرواز نمایید.
8- پروازهای توقف‏دار از پروازهای بدون توقف ارزانتر هستند. اگر تمایل به خرید بلیط ارزان هواپیما دارید حتما حواستان به پروازهای توقف‏دار باشد.

جمع بندی:


با رونق گرفتن کسب و کار الکترونیک و اعتماد بیشتر مردم به خرید اینترنتی در فضای آنلاین، خرید آنلاین بلیط هواپیما به یکی از سریع‌ترین و معتبرترین روشهای خرید بلیط تبدیل شده است. راحتی و همیشه در دسترس بودن بلیط آنلاین و امکان استرداد آنلاین بلیط و داشتن حق انتخاب بیشتر در خرید آنلاین بلیط هواپیما باعث شده تا افرادی که قصد مسافرت با هواپیما را دارند، به خرید آنلاین بلیط اقدام کنند. در واقع با خرید آنلاین بلیط هواپیما، دیگر نیازی نیست در سطح شهر تردد کنید و به دنبال آژانس های هواپیمایی مختلف بگردید و یا ترافیک های شلوغ شهر را تحمل کنید.