آخرین کسب و کارهای ثبت شده در بخش تدریس خصوصی

تدریس خصوصی


نکات لازم در تدریس خصوصی دروس ریاضی و فیزیک و زبان


اغلب والدین امور تحصیلی فرزندشان را بخصوص درس ریاضی، فیزیک و زبان به طور دقیق پیگیری می‏کنند و اگر فرزندشان در مدرسه به یادگیری کامل نرسیده باشند، به تدریس خصوصی ریاضی، تدریس خصوصی فیزیک و تدریس خصوصی زبان روی می آورند. دلیل انجام این کار نیز برآورده کردن نیازهای فرزندانشان می‏باشد. با توجه به اینکه در سالهای اخیر پیشرفتهای بزرگی در تکنولوژی به وقوع پیوسته، نسل امروز بیش از پیش به تکنولوژی وابسته شده و در نتیجه نقش معلم و درک او از نسل جدید بسیار مهم است. معلمان باید از درک عمیق مفاهیم شاگردان خود از دروسی مانند ریاضی در کلاس مطمئن شوند و مهارت خیلی خوبی در ارتباط با دانش آموزان داشته باشند. درک عمیق معلمان از مفاهیم ریاضی و فیزیک و زبان و فهم آنها از نحوه یادگیری دانش آموزان بسیار ضروری است. در این مطلب قصد داریم به نکات لازم برای تدریس خصوصی دروس ریاضی و فیزیک و زبان بپردازیم.


نکات مهم در تدریس خصوصی ریاضی


1- پی بردن به مشکلات ریاضی و نوع یادگیری دانش‏آموز از توانایی‏هایی است که یک معلم ریاضی باید بتواند به آن مسلط باشد. معلم در تدریس خصوصی ریاضی باید بغیر از تسلط به مبحث درسی، خطاهای یادگیری ریاضی را نیز بشناسد. مثلا باید تشخیص دهد که اگر شاگرد او دچار خطای ریاضی می‏شود به خاطر درست نخواندن متن سوال است و یا علائم ریاضی را نمی‏شناسد و سوال را درک نمی‏کند. 2- یکی از نکاتی که معلمان در تدریس خصوصی ریاضی اهمیت زیادی به آن می‏دهند رعایت ساده‏سازی مطالب ریاضی و انتقال مفاهیم آن به زبان دانش‏آموزان است. 3- بسیاری از معلمان ریاضی کمتر به سوابق اطلاعاتی و عادات روزمره دانش آموز توجه دارند، زیرا یک عادت مطالعاتی روزانه می‏تواند نوع یادگیری و بازدهی دانش‏آموز را در فراگیری ریاضی تغییر دهد. 4- نکته دیگری که در تدریس خصوصی ریاضی اهمیت بسیار زیادی دارد روحیات دانش آموز است. اینکه دانش آموز در خانه تمرکز دارد یا دائما تلویزیون تماشا می کند و مواردی از این قبیل بسیار مهم می‏باشد و قصد معلم از دانستن این موضوعات فقط راهنمایی بهتر والدین و بازدهی بیشتر کلاسها است.


ضرورت استفاده از تدریس خصوصی فیزیک


با شروع دوره متوسطه دوم، دانش آموزان با چالش مهمی به نام درس فیزیک روبرو می‏شوند. درس فیزیک یکی از سختترین دروس برای دانش‏آموزان است، زیرا این درس ترکیبی از دو موضوع به نسبت سنگین منطق ریاضی و قوانین فیزیک است. در صورتی که دبیر تدریس خصوصی فیزیک، با علاقه و اشتیاق این درس را تدریس کند، باعث می‏شود که فیزیک نه تنها درس بسیار جالبی برای دانش‏آموزان باشد، بلکه یادگیری آن ساده و کسب مهارت در آن نیز نیازمند علاقه است که آنرا درسی هیجان انگیز و جذاب می‏سازد. تدریس خصوصی فیزیک باید بتواند مهارتهای حل مسئله را در دانش‏آموزان بهبود بخشد. زیرا حل مسئله مهمترین قسمت یادگیری این درس است و در واقع عمده‏ترین مشکل دانش‏آموزان هم ضعیف بودن درک و مهارتهای حل مسئله است. علاوه بر آزمونهای پیشرفت تحصیلی، امتحانات میان دوره و امتحانات نهایی نیز سهم زیادی در موفقیت دانش‏آموزان دارند، قوی بودن پایه فیزیک، مقدمه موفقیت در این امتحانات است. اگر فرزندتان در درک مهارتهای حل مسئله فیزیک مشکل داشته باشد و یا اعتمادبنفس کافی جهت پاسخ دادن سوالات فیزیک را نداشته باشد، حتما باید از یک معلم برای تدریس خصوصی فیزیک به فرزندتان و حل تمامی این مشکلات استفاده کنید.


چرا از تدریس خصوصی زبان استفاده کنیم؟


یکی از شیوه های بسیار موثر یادگیری زبان انگلیسی ، یادگیری از طریق تدریس خصوصی زبان است. در کلاسهای خصوصی مدرس فقط با یک یا دو زبان آموز در ارتباط است و این نوع کلاسها با کمترین تعداد زبان آموز برگزار می شوند. در تدریس خصوصی زبان، زمان بیشتری برای یادگیری و بهره‏برداری از درس وجود دارد، زیرا زبان‏آموز می‏تواند هر زمان که تمایل دارد صحبت کند و مشکلاتش را از مدرس بپرسد. در کلاس خصوصی تمام حواس استاد و شاگرد روی درس است. با توجه به مشغله‏های کاری و تحصیلی، کلاسهای خصوصی برای کسانی مناسب است که می خواهند با توجه به مشغله و شرایط کاری خود، زمان مناسب را انتخاب کنند و خود را با جدولهای زمان‏بندی مشخص شده تطبیق دهند و مدرس نیز باید با توجه به خواست دانش آموز کلاس را برگزار کند.

جمع بندی


به طور کلی کسانی که ریاضی را به خوبی درک می‏کنند، برای درس فیزیک مشکل چندانی نخواهند داشت، ولی همانطور که می‏دانید این دو درس تفاوت زیادی با یکدیگر دارند که درک و دانستن ریاضی به تنهایی نمی‏تواند سبب موفقیت شما شود و نیاز به یادگیری هر دو درس ریاضی و فیزیک می‏باشد. تدریس خصوصی زبان نیز توسط آموزشگاههای زیادی با متدهای گوناگون انجام می‏شود. از این رو باید اعتبار آموزشگاه موردنظر، اساتید آن و متد آموزشی که بکار می‏برند بررسی شود. حال که با نکات لازم برای تدریس خصوصی دروس ریاضی و فیزیک و زبان آشنا شدید می‏توانید به درستی در زمینه انتخاب مدرس و آموزشگاه خوب اقدام کنید.