آخرین کسب و کارهای ثبت شده در بخش تدریس کنکور

تدریس کنکور


یک مدرس خوب کنکور چه ویژگیهایی دارد؟


کنکور آزمون ورودی به دانشگاه ها است و به دلیل رقابت بین دانش آموزان و دشوار بودن آزمون، نیاز است که از کلاسهای خصوصی کنکور استفاده شود. امروزه مراکز مختلفی به وجود آمده اند که با استخدام بهترین مدرس کنکور برای انجام تدریس خصوصی کنکور سعی در کم کردن استرس داوطلبان داشته‏اند و خدماتی در زمینه تدریس کنکور را به داوطلبان کنکور ارائه می‏دهند. از طرف دیگر خیلی از دانش‏آموزان نیز به دنبال استخدام بهترین معلم و مدرس کنکور هستند و گذر زمان بسیار برایشان اهمیت دارد و ممکن است با تحقیق در مورد پیدا کردن بهترین استاد خصوصی دچار استرس از دست دادن زمان و هزینه بسیار شوند. در این مطلب قصد داریم به دانش آموزان عزیز کمک کنیم تا بتوانند بهترین مراکز را پیدا کنند و با هدفی راسخ و برنامه‏ریزی دقیق دروس را به دقت بخوانند و با کمک کتابهای تست و آزمون آزمایشی و شرکت در کلاسهای خصوصی کنکور مشکلات خود را برطرف سازند.

ضرورت استفاده از تدریس خصوصی کنکور


باتوجه به محدود بودن زمان کنکور، داشتن مهارت تست‏زنی در کنار سطح علمی مطلوب می‏تواند رمز اصلی موفقیت در کنکور باشد. تدریس خصوصی کنکور برای دانش‏آموزان کنکوری که توانایی مالی لازم را داشته باشند بهترین گزینه برای یادگیری مطالب به بهترین و سریعترین شکل ممکن خواهد بود. استفاده از مدرس کنکور که دارای سابقه کافی در زمینه تدریس کنکور هستند و همچنین آشنایی با نحوه سوالات طراحی شده در کنکور می‏تواند گزینه های مناسبی برای موفقیت در آزمون کنکور باشد.

ویژگی های تدریس خصوصی کنکور


• برگزاری کلاسهای باکیفیت بالا برای بالابردن سطح علمی دانش‏آموزان
• تدریس با توجه به سطح یادگیری دانش‏آموزان
• امکان رفع اشکال تمام دروس بدون محدودیت
• صرفه‏جویی در زمان باتوجه به برگزاری کلاس در منزل
• تعداد جلسات کافی باتوجه به نیاز دانش‏آموز
خیلی از دانش‏آموزان در سالهای سخت کنکور به خاطر یادگیری بهتر درسهایشان از یک مدرس کنکور برای تدریس استفاده می‏کنند. یک مدرس خوب کنکور می تواند فرآیند یادگیری را سهولت ببخشد و در عین حال می تواند بسیاری از عقب ماندگی های ناشی از درس نخواندن در سالهای دبیرستان در دروسی مانند فیزیک، شیمی، ریاضی، زیست، زبان، حساب دیفرانسیل و انتگرال، حسابان و عربی را جبران کند. کمک گرفتن از یک مدرس کنکور، معمولا برای خانواده ها هزینه‏های بسیاری نیز دارد. به علاوه، در سالهای کنکور فرصت کمی برای آزمون و خطا
برای انتخاب یک مدرس خوب وجود دارد. کنکور یک مسابقه ی دوی سرعت بزرگ والبته طولانی است. داشتن یک استاد خوب برای این مسابقه ی طاقت فرسا می تواند بسیاری از اضطراب های شرکت کننده را کاهش دهد. اما یک مدرس خوب کنکور چه ویژگیهایی دارد؟

ویژگیهای یک مدرس کنکور


1- یک مدرس خوب باید مسلط به محتوای آموزشی و تغییرات آن باشد. در هر سال بسیاری از نکات درسهای دبیرستان مورد بازبینی قرار می‏گیرند. مدرس کنکور خوب باید از روند تغییرات کتابها و محتوای آموزشی، آگاهی خوبی داشته باشد. یک مدرس خوب باید کاملا بر دروس مسلط بوده و مبحث تدریسی موردنظرش را به صورت کامل بلد باشد.
2- مسلط به طراحی تست‏های کنکور باشد و توانایی طراحی سوالهای خوب، درست مانند سوالهای کنکور واقعی را داشته باشد.
3- در جلسات تدریس کنکور باید اشکال اساسی دانش‏آموز را به خوبی تشخیص دهد تا شاگرد دید خوبی نسبت به مدرس پیدا کند.
4- سابقه کاری و شاگردان کنکوری زیادی داشته باشد. قطعا مدرسی که شاگردهای بیشتری دارد، می تواند از دلایل سردرگمی یا اشتباه کردن بسیاری از شاگردهایش آگاه تر باشد و بتواند از قبل، هشدار لازم برای غلط نزدن تست را به شاگردان خودش بدهد.
5- یک جزوه کامل داشته باشد. یک مدرس کنکور خوب، خلاصه همه جلسات تدریسش را در جزوه ای مدون و کامل با ذکر همه نکات به شاگردانش می‏دهد تا در دوران جمع‏بندی کنکور، کار شاگرد راحت بوده و همینطور هنگام تدریس، تمرکز بیشتری بر یادگیری در لحظه دارد تا نوشتن نکته مهمی که اگر آن را ننویسد لابد از دست می رود.
6- کنکور یک امتحان با سوال های بسیار است. اما این سوال ها با سوال های معمولی فرق دارد. نیازمند دقت، سرعت و تمرینهای بسیار است. یک مدرس خوب همیشه از شما تست زدن را می‏خواهد و تستهای متنوع آموزش می‏دهد. با نکات کنکوری که یاد می دهد سرعت شما را بالا می برد و دائما حین تدریس و بعد از آن از شما تمرین می خواهد.

جمع بندی


کنکور آزمونی است که برای سنجش دانسته‏های علمی داوطلبان برای ورود به دانشگاه برگزار می شود. برای قبولی در کنکور نیز درصد قبولی بسیار مهم است. برای اینکه دانش‏آموز بتواند از درصد قبولی خوبی برخوردار شود بهتر است از تدریس خصوصی کنکور استفاده کند. تدریس کنکور براساس شرایط و موقعیت دانش‏آموز انجام‏ می‏شود تا دانش‏آموز بتواند به راحتی به دروس مربوطه بپردازد و فرصت مطالعه و رفع اشکال را داشته باشد تا با اطمینان زیاد و بالا بردن تمرکز خود بتواند به موفقیت در آزمون دست پیدا کند.