آخرین کسب و کارهای ثبت شده در بخش ثبت شرکت

ثبت شرکت


با مزایای ثبت شرکت و ثبت برند آشنا شوید

زمانی که شما در حرفه ای که در آن مشغول فعالیت هستید به موفقیت رسیده و شناخته می‏شوید، تصمیم می‏گیرید شرایط بهتری برای کسب‏وکار خود به وجود آورید تا بتوانید تواناییهای خودتان را گسترش داده و برای خود شرایط بهتری رقم بزنید. بسیاری از این افراد تحصیل کرده هستند و در رشته خود دارای دانش کافی بوده و تمایلی ندارند که برای دیگران کار کنند و دوست دارند از ابتدا راهی پیدا کنند که بتوانند استقلال بیشتری داشته باشند و به دنبال راهی می گردند تا بتوانند از کار برای دیگران دست کشیده و با استقلال و اختیار بیشتری کار کنند .بهترین راه برای توسعه فعالیت و تجارت و رسیدن به سود و اعتبار بالاتر، ثبت شرکت در حوزه فعالیت و دانش خودتان است. همچنین با پیشرفت بیشتر در کار خود می‏توانید ثبت برند نیز انجام دهید تا کسب‏وکار خود را کاملا انحصاری کنید. در ادامه اشاره‏ای به فواید ثبت شرکت و ثبت برند داریم.

مزایای ثبت شرکت

1- تمامی فعالیت هایی که در قالب شرکت انجام می‏شود، وجهه قانونی و رسمی دارد و این وجهه باعث بالاتر رفتن اعتبار و موقعیت کار شما و فرصتهای بیشتر برای شرکت شما می‏شود.
2- مزیت دیگر ثبت شرکت این است که شرکتها مورد حمایت دولت هستند و همین موضوع باعث می‏شود که از خدمات شرکتهای ثبت شده که دولت پیش‏بینی نموده، بیشتر برخوردار شوند. برخی از امتیازات دولتی و تسهیلات و اعتبارات دولت تنها مخصوص افراد حقوقی است.
3- ثبت شرکت به حداقل دو تا سه نفر شریک نیاز دارد. وقتی یک نفر فرد حقیقی بخواهد فعالیتی را انجام دهد از بستن قرارداد تا انجام پروژه و مراحل مالی و مدیریت و ... همه به عهده خود او می باشد در حالی که شرکتهای حتی کوچک با تقسیم این فعالیتها بین شرکا و همکاران می توانند فعالیت بیشتری را با تمرکز بیشتر بر کار خود داشته باشند.
4- ثبت شرکت باعث می‏شود که افراد به صورت گروهی کار انجام داده و تخصصهای بیشتری را وارد حوزه فعالیت خود کنند. مثلا شرکتهای ساختمانی تنها کار دیوارچینی انجام نمی‏دهند و بدلیل تخصصهای زیادی که می‏توانند وارد حوزه فعالیت خود کنند باعث جذب مشتریان بیشتری به سمت کسب‏وکار خود می‏گردند.
5- مزیت دیگر ثبت شرکت این است که تقسیم فعالیت و مسئولیت در شرکتها باعث می‏شود که در صورت ضرر و زیان همه این ضررها متوجه یک نفر نباشد.
6- شرکتها از امتیازات بالای قانونی و حقوقی برخوردار هستند و این موضوع باعث می شود قراردادهای دولتی و مناقصه‏ها و مزایده‏های پر سود و با منافع زیاد تنها به افراد حقوقی و شرکتها واگذار شود.
7- ثبت شرکت همیشه بهترین راه برای شراکت بین دو تا چند نفر به عنوان افراد متخصص و شریک می باشد. دلیل اینکه شراکت با افراد حقیقی نمی تواند اطمینان و پشتیبانی قرارداد افراد در شراکت های حقوقی را به همراه داشته باشد.

مزایای ثبت برند

1- اولین مزیت که ثبت برند برای شما دارد، شناخته شدن در مقابل قانون است. وقتی شما برند خود را ثبت کنید، می‏توانید از افرادی که از اسم برند شما استفاده می‏کنند، شکایت کنید و آنها را مجبور به عوض کردن اسم کنید.
2- ثبت برند باعث می‏شود شما هر چه بیشتر به نیازهای مشتریها دست پیدا کنید و بدانید که بر چه اساسی به سراغ کسب وکار شما می‏آیند و یا چه دلیلی باعث می‏شود رقیب شما را انتخاب کنند.
3- حق امتیاز یکی دیگر از مزایای ثبت برند است. زمانی که شما برند خود را ثبت می‏کنید، می‌توانید حق امتیاز برند خود را به افراد و یا شرکتهای دیگر واگذار کنید تا هم به شهرت و اعتبار خود کمک کنید و هم یک منبع درآمد مستقلی بدون هزینه دست پیدا کنید.
4- یک برند ثبت شده می تواند اعتباری در مقابل دولت، بانکها و سرمایه‏گذاران باشد. ثبت برند باعث می‏شود که قانون شما را به رسمیت بشناسد و همین امر می تواند به بانکها و سرمایه‏گذارها این اطمینان را دهد که تجارت شما قابل اعتماد است و گرفتن وام و یا پیداکردن سرمایه‏گذار برای شما راحتتر شود.

جمع بندی

به طور کلی شرکت به عنوان یک الزام قانونی باید به ثبت برسد. زیرا هر شرکت تجارتی زمانی معتبر است و از نظر قانونی رسمیت دارد که به ثبت رسیده باشد. اساس شروع هر فعالیتی نیز انتخاب نام است. برای ثبت شرکت ابتدا باید یک نام انتخاب کرده و بعد باید نوع و موضوع شرکت خود را مشخص کنید. در واقع، ثبت شرکت وسیله ای است که بدین طریق دولت مقررات شرکت های تجارتی را کنترل می نماید تا تمام فعالیتهای شرکت تحت حمایت و تحت کنترل قانون قرار گیرد. از انواع ثبت شرکت می‏توان به شرکت سهامی خاص، سهامی عام، مسئولیت محدود، دانش بنیان و ... اشاره کرد. ثبت برند نیز برای جلوگیری از کپی برداری سایرین انجام می‏شود. قبل از ثبت هر برندی از استعلام برند و اطمینان از آزاد بودن آن نام در طبقه موردنظر اطمینان حاصل کنید.