آخرین کسب و کارهای ثبت شده در بخش خط موبایل

خط موبایل


خرید سیم کارت 0912 بهتر است یا سیم کارتهای اعتباری؟


خط موبایل و سیم‌کارت‌ یکی از اصلی‌ترین ابزار‌های ارتباطی هستند و تقریبا اکثر مردم جهان از آن‌ها استفاده می‌کنند. سیم‌کارت‌ها در ابعاد مختلفی عرضه و استفاده می‌شوند. هنگامی که کاربر سیم‌ کارت را درون دستگاه قرار می ‌دهد، دستگاه شروع به ایجاد ارتباط با شبکه اپراتور می‌ نماید تا بتواند اتصال را ایجاد کند. جدیدترین استاندارد، سیم‌کارت‌های نانو هستند که ابعاد بسیار کوچکی دارند. حتما برای شما هم پیش آمده که در زمان خرید سیم کارت دچار مشکل در تصمیم‏گیری شده باشید و ندانید که خرید سیم کارت 0912 برای شما بهتر است یا سیم کارتهای اعتباری موجود در اپراتورهای همراه اول و ایرانسل و رایتل. در این مطلب قصد داریم تفاوت سیم کارت دائمی و اعتباری و همینطور اپراتورهای ارائه دهنده را برای شما شرح دهیم تا خرید خط موبایل را به درستی انجام دهید.

آشنایی با اپراتورهای ارائه‏دهنده سیم کارت


تمامی کاربران سیم‌کارت‌های تلفن همراه معیارهای خاصی برای انتخاب سیم‌کارت مورد نظر خود دارند. امروزه سیم‌ کارت همراه اول، سیم‌ کارت ایرانسل و در آخر سیم‌کارت‌های رایتل به ترتیب در اولویت بالاتری برای کاربران قرار دارد، دیگر اپراتورها مانند سامانتل و شاتل موبایل نیز در تلاش برای رسیدن به سه اپراتور برتر می‌باشند.
ارائه خدمات از سوی اپراتورهای همراه اول و ایرانسل در بهترین سطح ارائه خدمات ارتباطی است، لذا می‌توان گفت با خرید سیم کارت از این دو اپراتور دیگر جایی برای نگرانی برای مشکلاتی مثل ارائه خدمات کیفیت پایین وجود ندارد. از بین تعداد شماره‌های واگذارشده، آمار بیشترین تعداد سیم‌کارت دائمی، مربوط به سیم‌کارت همراه اول می‏باشد. ایرانسل نیز نسبت به سایر اپراتورها موفق شده، بیشترین تعداد سیم‌کارت اعتباری را به فروش برساند. سیم‌کارت‌های رایتل در مقایسه با همراه اول و ایرانسل، کمترین تعداد سیم‌کارت راه‌اندازی شده و فعال را در شبکه دارد که جایگاه سوم را از آن خود کرده، البته رایتل همواره تلاش می‌کند تا روزبه‌روز به تعداد کاربران خود بیافزاید.

معیارهای انتخاب سیم‌کارت


معیارهای انتخاب سیم‌کارت، پوشش و آنتن‌دهی گسترده، در دسترس بودن، ارائه خدمات متنوع، رند بودن سیم‌کارت، سرعت بالای اینترنت خط و از همه مهم‌تر قیمت مناسب سیم‌کارت‌ها می‏باشد. در واقع کاربران ترجیح می‌دهند از خطوطی استفاده کنند که نیازهای آن‌ها را برآورده کرده و خدمات ارتباطی را بدون مشکل در اختیار آن‌ها قرار دهد.

سیم کارت های اعتباری و دائمی اپراتورها چه تفاوت هایی با هم دارند؟


در چند سال گذشته، خرید سیم کارت هزینه های هنگفتی داشت و کاربران برای دریافت آنها مدت زمان نسبتا زیادی را معطل می ماندند. اما چند سالی است که با آغاز به کار اپراتورهای مختلف در کشور، ثبت نام و خرید سیم کارت دیگر مثل گذشته، سخت نیست. یکی از مهمترین تفاوتها بین سیم کارت اعتباری و دائمی، قیمت بسیار کمتر سیم کارتهای اعتباری نسبت به سیم کارتهای دائمی است. تفاوت دیگر در هزینه های برقراری تماس و پیامک است که در سیم کارتهای اعتباری بیشتر از سیم کارتهای دائمی است. سیم کارت اعتباری در صورت غیرفعال بودن (عدم استفاده پس از مدت طولانی) سلب امتیاز خواهند شد.

نکات مهم در زمان خرید خط موبایل


برای خرید خط موبایل باید به نکاتی توجه داشته باشید. اولین موضوع صفر یا کارکرده بودن سیم کارت است. حتما از اطمینان پیدا کنید که سیم کارت کارکرده و یا صفر است، زیرا تفاوت قیمت سیم کارت صفر بسیار بالاتر از سیم کارت کارکرده است. این موضوع را هم فراموش نکنید که حتما قبل از تنظیم سند استعلام صفر بودن را از دفتر پیشخوان دولت بپرسید. نکته بعد مربوط به خرید سیم کارت 0912 کارکرد است که حتما باید از فروشنده سیم کارت درخواست کنید قبض به روز تسویه شده را به شما بدهد تا بدهی قبلی نداشته باشد و در آخر سعی کنید جهت خرید سیم کارت از فروشگاهی خرید نمایید که آدرس فیزیکی نیز داشته و معتبر باشد.

جمع بندی


تلفن همراه جزو آن دسته از کالاهایی است که چند دهه اخیر شیوه و رفتار زندگی بشر را دستخوش تغییراتی شگرف کرده است. امروزه داشتن خط موبایل لازمه هر فرد و کسب وکاری شده است. سیم کارت از آن دسته از کالاهایی است که در طول زندگی به دفعات بسیار اندک، خریداری می شود و در بلند مدت استفاده می‏شود، پس در انتخاب و هزینه ای که بابت این خرید سیم کارت می پردازید باید نهایت دقت را داشته باشید. تا برای مثال وجود شماره هایی مانند ۲ و ۹ یا ۱۹ و ۱۵ در زمان انتخاب شماره خط موبایل دقت شوند، زیرا اینها معمولا اشتباه شنیده می شوند و یا از ارقام ریز استفاده شود. خرید سیم کارت 0912 نیز به دلیل قیمت بالایی که دارد، اغلب از طرف صاحبان مشاغلی که داشتن خط رند و دائمی برایشان اهمیت زیادی دارد، انجام می شود. با نگاهی به آمارهای خرید و فروش سیم‌کارت مشاهده می‏شود که میزان تقاضای خرید سیم‌کارت‌های اعتباری حداقل ٥ برابر سیم‌کارت‌های دائمی بوده است؛ تقاضایی که می‌توان علت آن را در ارزان بودن قیمت سیم‌کارت‌ها دانست که بسیاری از دارندگان سیم‌کارت‌های دائمی را به خرید سیم‌کارت‌های اعتباری سوق داده است.