آخرین کسب و کارهای ثبت شده در بخش درب اتوماتیک

درب اتوماتیک


درب اتوماتیک از چه اجزایی تشکیل شده است؟


نصب درب اتوماتیک از خدماتی است که توسط تولیدکنندگان یا واردکنندگان انواع درب و پنجره ارائه می‌شود. با اینکه مشتریان درب‏های اتوماتیک، بیشتر مراکز خرید یا ساختمان‌های عمومی هستند، در میان مجمتع‌های مسکونی بزرگ یا پارکینگ ها نیز از این نوع درب استفاده می‌شود. درب‏های اتوماتیک پارکینگ و همچنین جک های هیدرولیک و پنوماتیک دارای گارانتی های مختلف هستند. البته این خدمات توسط شرکت سازنده که خدمات فروش درب اتوماتیک را انجام می‏دهند، ارائه می‏شود. معمولا بعد از خرید درب اتوماتیک، یک نصاب خبره از طرف فروشنده به شما معرفی می‏گردد. متخصصین نصب درب اتوماتیک می توانند خیلی راحت و سریع یک در قدیمی را با یک درب اتوماتیک پارکینیگ جایگزین کنند که البته با مقداری کار بنایی و احتمالا جوشکاری نیز همراه خواهد بود. در این مطلب قصد داریم مطالبی را درباره خرید و فروش درب اتوماتیک به شما ارائه دهیم.

آشنایی با درب‏های اتوماتیک


درب‌هایی که قبلا با فشار دست باز می‌شدند، اکنون با آگاهی کامل هنگام ورود افراد باز و بسته می‌شوند. مجموعه‌ای از نیروهای مکانیکی یا هیدرولیکی باعث حرکت اتوماتیک در‌ب‏های اتوماتیک می‌شود. این در‌‌ها معمولا در ورودی مکان‌های پر رفت و آمد و پارکینگ‌ها استفاده می‌شوند. هرچند هدف اصلی استفاده از درب‌های اتوماتیک راحتی و آسایش افراد بوده‌ است، اما در کنار آن مزایای دیگر مثل افزایش امنیت و کنترل مصرف انرژی در ورودی ساختمان‌ها را به همراه داشته‌ است. هرکدام از این درب‌ها در مکان‌های مشخصی نصب می‌شوند و تنظیمات خاص خود را دارند.

انواع دربهای اتوماتیک


به طور کلی درب‌های اتوماتیک بر اساس باز و بسته شدن بدون دخالت دست کار می‌کنند. در درب‏های اتوماتیک شیشه‌ای که برای تردد افراد طراحی شده‌، یک دوربین چشمی با چراغ‌های مادون قرمز تعبیه شده‌است. این دوربین به وسیله‌ چراغ‌های مادون قرمز حضور افراد در نزدیکی درب را تشخیص می‌دهد. سپس با فرمان به مرکز کنترل، دستور باز شدن درب را صادر می‌کند. پس از عبور افراد نیز درب بسته خواهد شد. در درب‌های اتوماتیک ریموت‌دار یا کنترلی، باز و بسته شدن درب بدون دخالت مستقیم و با کنترل از راه دور انجام می‌شود و لازم است حتما قسمت گیرنده در بخش مرکز کنترل نصب شود. این درب برای پارکینگ‌ها و محل تردد خودرو مناسب است و معمولا به صورت کرکره‌ای، ریلی و لنگه‌ای استفاده می‌شود.

درب اتوماتیک از چه اجزایی تشکیل شده است؟


تفاوتی نمی‌کند درب‏های اتوماتیک شیشه‌ای باشند یا کرکره‌ای و ریلی، مکانیزم کار همه‌ آن‌ها یکسان است. به طور کلی پس از این‌که فرمان باز یا بسته شدن به وسیله دوربین چشمی یا ریموت به مرکز کنترل ارسال شود، جک‌ها و تسمه‌هایی که به در متصل هستند حرکت می‌کنند. با جابجایی این جک‌ها، در نیز به صورت خودکار حرکت می‌‌کند. تنها تفاوت درب‌های مختلف در نوع سیستم و موتوری است که جک‌ و تسمه را جابه‌جا می‌کند. موتور درب‌ها به سه شکل مکانیکی، پنوماتیکی و هیدرولیکی کار می‌کند. درب مکانیکی با گیربکس و چرخ دنده جا‌به‌جا می‌شود. در مدل پنوماتیکی فشار گاز یا فشار باد باعث باز و بسته شدن در می‌شود. موتورهای هیدرولیکی به وسیله فشار مایعات و فشار روغن جک‌ها را حرکت می‌دهند. هریک از این سیستم‌ها روش نصب و تنظیمات مخصوص خود را دارند. در این بین سیستم هیدرولیکی به دلیل استهلاک کم‌تر و برنامه‌پذیری مناسب و قابل انعطاف، محبوبیت بیش‌تری دارد.

مراحل نصب درب اتوماتیک


• نصب جک و اتصالات
• نصب آنتن و چراغ چشمک زن
• نصب باتری درب
• برنامه ریزی دستگاه کنترل مرکزی و تنظیم زمان بسته شدن
• برنامه ریزی و کددهی ریموت ها
نکات مهم درباره خرید درب اتوماتیک پارکینگ
1- سفارش آنلاین یا تلفنی درب‏های اتوماتیک پارکینگ مشکلاتی به همراه خواهد داشت. هر درب پارکینگ با دیگری تفاوت دارد پس شما نیاز به یک فروشنده‌ متخصص دارید تا جزئیات مربوط به درب پارکینگ مانند اندازه و شکل درب، فاصله از کنار درب و ارتفاع را اندازه‌گیری و در تصمیم بهتر شما را راهنمایی کند.
2- درصورتی که پارکینگ شما دارای سقف بسته ‌باشد به شما توصیه می‌کنیم که درب پارکینگ خود را عایق کاری کنید.
3- هیچ وقت سعی نکنید خودتان درب پارکینگ را نصب کنید چون نیاز به ابزارهای متنوع دارد. از خدماتی که توسط شرکت سازنده که فروش درب اتوماتیک را انجام می‏دهند، استفاده کنید.
4- از فنرهای قوی استفاده کنید. برای درب پارکینگ کرکره‌ای فنرها کمک می‌کنند که درب پارکینگ به راحتی به بالا و به آسانی به پایین بیاید.


جمع بندی:


دربهای اتوماتیک مدلهای مختلفی دارند که از آن جمله می توان به دربهای اتوماتیک برقی، رنگی، با چارچوب، کشویی، اتوماتیک، بیمارستانی، گردان، مثلثی، آکاردئونی، نیم گرد، تلسکوپی و شیشه‏ای لابل در ابعاد و اندازه های مختلف اشاره کرد. معمولا دربهای اتوماتیک پارکینگ از جنس آهن و آلومینیم و گاهی با ترکیب چوب ساخته می شوند. بعد از خرید درب اتوماتیک پارکینگ، می‏توان یک جک برقی به در قدیمی اضافه کرد یا در را به طور کامل با یک در جدید جایگزین کرد. در پایان توجه کنید که محل نصب درب اتوماتیک، میزان ترافیک عبور افراد، میزان بودجه برای خرید درب اتوماتیک، میزان فضای موردنیاز برای باز و بسته شدن درب، مسقف بودن یا نبودن محیط پارکینگ، صرفه جویی در انرژی، توجه به زیبایی و معماری محیط در زمان خرید درب اتوماتیک مهم می‏باشد.