آخرین کسب و کارهای ثبت شده در بخش دوربین مداربسته


دوربین مدار بسته

نکات مهم در زمان خرید دوربین مدار بسته


دوربین مداربسته یکی از ابزارهای حفاظتی در دنیای امروز به شمار می رود. این دوربین‏ها براساس شکل ظاهری در گروههای بولت، دام و اسپیددام قرار دارند که هر کدام شرایط استفاده خاص خود را دارند. با استفاده از این دوربین‏ها می‏توانید محل کار و یا خانه خود را از راه دور کنترل نمایید. برای انتخاب و خرید دوربین مدار بسته باید به شرایط محلی که قرار است دوربین مورد استفاده قرار گیرد و همینطور فاصله کانونی لنز دوربین که تعیین کننده میدان دید دوربین است، توجه ویژه داشته باشید. معمولا فروش دوربین مدار بسته در برندهای مختلف با قابلیت و قیمتهای مختلف انجام می‏شود. نصب دوربین مدار بسته با هدف نظارت و افزایش امنیت، در ساختمان تجاری و یا مسکونی انجام می‏گردد.

کاربرد دوربین مداربسته


به هر دوربینی که در یک مدار الکترونیکی در جای ثابتی قرارداشته باشد و در آن مدار جابجا نشود دوربین مداربسته می گویند. از دوربین مداربسته برای افزایش امنیت استفاده می‏شود. همچنین برای نظارت بر عملکرد افراد یا تجهیزات استفاده می‏شود. از جمله عمومی‏ترین جاهایی که از دوربین مداربسته به عنوان نظارت تصویری استفاده می‏کنند میتوان به بانکها، ادارات، فرودگاهها ، مکانهای نظامی و فروشگاهها اشاره کرد.
ویژگی های مهمی که هر دوربین مدار بسته باید داشته باشد:
1- یکی از قابلیتهای لازم برای هر دوربین، دید در شب است. توانایی دوربین در این مورد باعث می‏شود تا دوربین در شب تصاویر باکیفیتی را تا شعاع مشخصی ثبت نماید.
2- کیفیت و رزولوشن تصویر نیز از ویژگیهای مهم دیگر دوربینهای مداربسته می‏باشد. دوربینهای مداربسته معمولا با رزولوشنهای 1 تا 8 مگاپیکسل به بازار عرضه می‏شوند.
3- برخی از دوربینهای مدار بسته کیفیت مناسبی را در تصویر اولیه در اختیار شما می‏گذارند اما تصاویر ضبط شده در دوربین برخلاف تصاویر دوربین از کیفیت لازم برخوردار نیستند. بسیار مهم است که در هنگام خرید دوربین مدار بسته از برندهایی استفاده کنیم تا کیفیت مناسب را در تصاویر ضبط شده با کمترین حجم ممکن در اختیار ما قرار دهند.
4- مقاوم بودن دوربین در برابر گردوغبار و بارندگی از ویژگیهای مهم دیگر است. برای نصب دوربین مدار بسته درمکانهای باز لازم است تا دوربین در برابر هرگونه گردوغبار و بارندگی، مقاومت لازم را داشته باشد.

نحوه نصب دوربین مدار بسته


تنها انتخاب یک دوربین مدار بسته نمی‏تواند خیال شما را از پوشش نیازهای حفاظتی راحت کند بلکه نصب دوربین مدار بسته در ساختمانهای مسکونی یا دولتی باید توسط تکنسینهای متخصص انجام شود. برای نصب دوربین مدار بسته موارد متعددی باید رعایت شود، از جمله مواردی که باید به آنها توجه شود، تعداد و نوع دوربینهای مدار بسته، قیمت محصولات و هزینه نصب، محل دقیق نصب دوربین مدار بسته، نوع کابلها و تجهیزات جانبی، نحوه کابل کشی است. همچنین پس از مشخص شدن موقعیتهای مهمی که باید توسط دوربین مداربسته پوشش داده شوند، باید محل نصب دقیق هر دوربین و نوع آن مشخص شود، سپس متراژ کابل و مقدار سایر تجهیزات مصرفی محاسبه شود. نصب دوربین مدار بسته باید به گونه ای باشد که در هیچ نقطه‏ای کابل دوربین مشاهده نشود.

نکات مهم در زمان خرید دوربین مدار بسته:
1- ابتدا نیازهای خود را برای نصب دوربین مدار بسته ارزیابی کنید.
2- نوع دوربین را انتخاب کنید. بر اساس نیاز ها و شرایط محیطی، بهترین دوربین را انتخاب کنید.
3- یکی از مهمترین نکات در خرید دوربین مدار بسته، میزان توانایی دوربین در هنگام قرارگیری در محیطهای تاریک است. پس در هنگام انتخاب دوربین، سطح نور محیط را را بررسی کنید.
4- میزان رزولوشن تصویر را انتخاب کنید. هر چه کیفیت تصویر دوربین مداربسته بهتر و بالاتر باشد، تصاویر شفافتر با قدرت تفکیک پذیری بالاتری ارائه خواهد کرد .
5- نوع و کیفیت سنسور تصویر در داخل دوربین نیز مهم بوده و باید آن را مشخص کنید. هر چه سنسور بزرگتر باشد، تصویر بهتر و با کیفیت تری را تولید می‏کنند.
6- مدت زمان ذخیره سازی تصاویر دوربین های مداربسته در هارد دیسک نیز مهم است. قبل از انتخاب و خرید دوربین مدار بسته تصمیم بگیرید که سیستم چه مدت باید تصاویر را در خود ذخیره داشته باشد.

جمع بندی


در دنیای امروز، کاربرد دوربین‏های مداربسته بسیار افزایش پیدا کرده است. خرید دوربین مدار بسته باکیفیت تا سالها می‏تواند امنیت را تضمین کند. نیاز امنیتی و قسمتهای مختلف به شما کمک می کند تا نوع دوربین را برای هر فضا مشخص کنید. بودجه‏ای که برای خرید دوربین مدار بسته دوربین اختصاص داده اید، نوع نمایش تصویر، مدت زمان ضبط تصاویر ضبط شده روی هارد دیسک ، انتقال تصویر بر روی موبایل یا کامپیوتر از بستر اینترنت و امنیت باید بررسی شوند. بخاطر داشته باشید که هزینه و خرید دوربین مداربسته مناسب، سرمایه گذاری در جهت حفظ داراییهای مالی و حتی جانی شما می باشد. فروش دوربین مدار بسته توسط شرکتهای مختلفی انجام می‏شود و برای انتخاب شرکتهای فروش دوربین مدار بسته به تجربه و سابقه آنها باید توجه کنید.