آخرین کسب و کارهای ثبت شده در بخش سئو سایت

سئو


چرا سئو سایت اهمیت دارد؟

با گسترش تکنولوژی و در دسترس قرار گرفتن گوشیهای هوشمند و اینترنت در اکثر جوامع، افراد برای مطالعه و کسب اطلاعات در مورد خواسته های خود شروع به جستجو و سرچ در اینترنت می‏کنند. بنابراین هر کسب‏وکاری که از ‌سایت برای معرفی خدمات خود استفاده می‏کند، نیاز دارد تا به خوبی دیده شود و توجه و اعتماد مشتریان را جلب کند و در صفحه اول گوگل، جزء پیشنهادات اول به مشتریان باشد. در واقع موضوع SEO، سازگار کردن ‌سایت شما با فهم کاربران و منطق موتورهای جستجو است. انجام سئو سایت و بهینه سازی سایت، به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا موضوع و اهمیت هر صفحه و میزان کیفیت آن را بهتر متوجه شوند. برای اینکه با اهمیت سئو بیشتر آشنا شوید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

سئو چیست؟


SEO مخفف کلمه search engine optimization یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. بهینه سازی برای موتورهای جستجو، به مجموعه‌ای از تاکتیک‌ها و دستورالعمل‌ها گفته می‌شود که اگر به‌درستی انجام شوند منجر به بهتر شدن جایگاه سایت در موتورهای جستجو به خصوص گوگل و افزایش بازدید سایت و هدایت ترافیک بیشتر می‌شوند. سئو سایت برای بهبود عملکرد سایت براساس استاندارهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام می‏گیرد. عوامل زیادی از کلمات بکار رفته در متن و محتوا گرفته، تا لینک‌های ورودی به سایت شما از سایت‌های دیگر در سئو سایت شما تاثیر می‏گذارند.

اهمیت سئو در چیست؟


اکثر کاربران اینترنتی صفحات مورد نظر خود را از موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل، بینگ و یاهو پیدا می‏کنند. از این ‌رو سئوی مناسب سایت، کلید رسیدن به بازدید بیشتر وبسایت شما است. علاوه براین موتورهای جستجو همان چیزی را در اختیار کاربران قرار می‏دهند که آنها به دنبالش هستند، به همین دلیل در مقایسه با تبلیغات اینترنتی مشتریان اعتماد بیشتری به سایت شما خواهند داشت و این موضوع، ارزش SEO را بیشتر نشان می‏دهد. کلمات جستجو شده توسط کاربران در موتورهای جستجو اهمیت بالایی دارند، تجربه نشان داده است که جذب بازدیدکننده زیاد از طریق گوگل می‏تواند موفقیت هر کسب‏وکاری را تضمین کند. شما باید با بهینه سازی درست سایت خود، سعی کنید تا سایت شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ مانند گوگل، بیشترین امتیاز را داشته باشد.

مهمترین مراحل سئو سایت


سئو و بهینه سازی یک سایت فرآیندی زمانبر و مستمر است. تکنیکها و روشهای زیادی برای به دست آوردن جایگاه بهتر در نتایج گوگل وجود دارد که هر کدام می‏توانند تاثیر مثبتی در این فرآیند داشته باشند. برای موفقیت در سئو سایت نیازمند سه عامل اصلی است که عبارتند از:
1- سئو تکنیکال که کدنویسی استاندارد سایت، رعایت اصول SEO در طراحی، نشانه‏گذاری استاندارد، بهینه‏سازی سرعت سایت و مواردی از این قبیل می‏باشد.
2- بازاریابی محتوا که فعالیتهایی مانند شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند، آنالیز رقبا، استراتژی محتوایی درست، تولید محتوای باارزش، لینک سازی داخلی و … را شامل می‏شود. موفقیت در بهینه‏سازی سایت، بدون بازاریابی درست محتوا تقریبا غیرممکن است.
3- رعایت دو مورد اول می‏تواند شما را به صفحه اول نتایج گوگل برساند ولی برای رقابت با سایتهای قدیمی‏تر شما نیازمند لینک‏سازی هدفمند برای سایت خود هستید. فعالیت در شبکه های اجتماعی، فروم های تخصصی، خرید بک لینک، خرید رپورتاژ آگهی و … می‏تواند به شما کمک کند.
انتخاب کلمات کلیدی برای سئو سایت چه اهمیتی دارد؟
کلمات کلیدی واژگانی هستند که شما علاقه دارید با جستجوی آن کلمات در گوگل، کاربران بتوانند سایت شما را پیدا کنند. کلمات اصلی یک سایت، کلیدی‏ترین عناصر تعیین روش خوب برای انجام فرآیند سئوی سایت هستند. اگر شما در زمینه خاصی فعالیت می کنید باید ابتدا کلمات کلیدی مرتبط با کسب‏وکار خود را به خوبی بشناسید. همچنین علاوه بر کلمات کلیدی اصلی، مترادفها و کلمات مشابه‏ای هم که مورد علاقه کاربران برای جستجو است را باید پیدا کنید. سپس متناسب با همان کلمات کلیدی اقدام به تولید محتوا و لینک‏دهی داخلی و خارجی نمایید تا با این روش بتوانید رتبه سایت خود را در گوگل بالا برده و جزء اولین کلمات پیشنهادی گوگل به مخاطبانتان قرار بگیرید.

جمع بندی


سئو سایت تنها برای سازگاری با موتورهای جستجو نمی‏باشد، بلکه باعث بهبود تجربه کاربری و کاربرد بیشتر یک وب‌سایت می‌شود. سئو برای دیده شدن ‌سایت شما در شبکه‌های اجتماعی نیز مفید است. امروزه کاربران زیادی هستند که حداقل در یکی از شبکه‌های اجتماعی حضور دارند. محتوای سایت شما اگر در نتایج جستجو از جایگاه مناسبی برخوردار باشد و کاربر آن را انتخاب کند، به ‌احتمال زیاد در یکی از شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس‌بوک و توئیتر نیز به اشتراک گذاشته می‌شود و این اشتراک به معنای یک لینک مفید برای بهبود رتبه ‌سایت شما می‏باشد. بدون انجام بهینه سازی و سئو ‌سایت نمی‌توان به‌درستی در نتایج موتورهای جستجو دیده شد. بنابراین اگر موتور جستجو نتواند ‌سایت شما را مشاهده کند، مطمئناً کاربران نیز قادر به پیدا کردن محتوای سایت شما نخواهند بود. کمک گرفتن از یک متخصص SEO خوب و باتجربه مى‏تواند ساختار سایت شما را طوری طراحی کند که قابلیتها و محتواى آن را به خوبى ارائه کند و سایت شما بتواند در میان سایتهاى دیگر امتیاز بیشتری بگیرد.