آخرین کسب و کارهای ثبت شده در بخش ارتودنسی دندان

ایمپلنت دندان


ایمپلنت دندان چیست


ایمپلنت دندان به پایه ای گفته می‌شود که برای نگهداری روکش دندان‌ها قابل استفاده است. ایمپلنت در محیط دهان استفاده می‌شود که هیچگونه وابستگی به ریشه دندان مجاور خود ندارد و همچنین از استحکام خاصی برخوردار است بنابراین از ایمپلنت دندان می‌توان به عنوان جایگزین دائمی دندان از کار افتاده استفاده کرد. ایمپلنت دندان یکی از درمان‌های دندانپزشکی است که در دوره طولانی مدت می‌تواند جایگزین دندان بصورت دائم شود.

ایمپلنت دندان از چه جنسی ساخته شده است؟


ایمپلنت دندان از جنس تیتانیوم ساخته می‌شود و به عنوان یک عضو خارجی تولید شده است اما با بدن و عملکرد طبیعی دهان دندان سازگاری بالایی دارد این جنس از ایمپلنت دندان سبب می شود تا فیکسچر و استخوان فک به راحتی با هم جوش بخورند و فرد درمانی موفقیت آمیز داشته باشد. خوشبختانه 98 درصد از جراحی ها با موفقیت انجام شده و نتیجه خوبی حاصل می شود. لازم به ذکر است که انتخاب جنس ایمپلنت دندان بر روی قیمت آن تاثیر گذار است.

عوارض ایمپلنت دندان


عوارض ایمپلنت دندان در هر فردی ممکن است با شرایط متفاوتی مشخص شود. بسیاری از دندان پزشکان و بیماران اطلاعاتی در باره ایمپلنت دندان دارند اما باید بگوییم اطلاعات زیادی درباره عوارض ایمپلنت دندان بصورت موقت یا دائم وجود ندارد. عوارض ایمپلنت دندان در صورتی که کاشت درست انجام نشود می‌تواند برای بیمار بسیار آزار دهنده باشد. مشکلات سینوسی، زمانی که ایمپلنت های دندانی در فک بالا قرار می‌گیرند، به یکی از حفره های سینوسی شما آسیب می‌زند و ممکن است این بخش دچار مشکل شود.

مدت زمان درمان ایمپلنت دندان


مدت زمان درمان ایمپلنت دندان برای هر یک از افراد یکسان نیست. اگر بیمار استخوان فک قوی داشته باشد و مشکل تحلیل استخوان نداشته باشد، کاشت ایمپلنت دندان بصورت فوری برای او انجام می‌شود و مدت زمان درمان ایمپلنت دندان او بین یک روز تا یک هفته می‌باشد اما اگر بیمار این شرایط را نداشت، ایمپلنت دندان به روش معمولی برای او انجام خواهد شد. حداقل مدت درمان در این روش برای فک پایین سه ماه و فک بالا شش ماه خواهد بود. طی این مدت جراحی و جایگذاری روکش دائمی انجام می شود.

مراحل ایمپلنت دندان


در مرحله اول بیمار برای ایمپلنت دندان، مطب مورد نظر خود را پیدا می‌کند و بعد از ویزیت، دکتر شرایط دندان و لثه بیمار را بررسی می‌کند و طرح درمان مناسب با شرایط دهان و دندان برای او انتخاب شود. در این مرحله تعداد، اندازه و البته محل دقیق ایمپلنت دندان مشخص می‌شود. در این مرحله عموماً فرد دو الی سه بار مورد معاینه دقیق قرار می‌گیرد. پس از تأیید موارد ذکر شده، مراحل ایمپلنت دندان در استخوان فک آغاز می‌شود.

ایمپلنت دندان درد دارد؟


افراد زیادی هستند که از عمل ایمپلنت دندان می‌ترسند و فکر می‌کنند بسیار درد آور است اما باید بگوییم شما با رعایت کردن نکات بعد از جراحی دیگر نیاز به ترس از انجام ایمپلنت دندان ندارید. عمل ایمپلنت دندان دارای چند مرحله می باشد. در مرحله اول پایه وارد لثه می شود و این مرحله نیاز به پاره نمودن لثه و ورود پایه دارد. در هنگام جراحی، لثه شما به صورت کامل بی حس است و شما هیچ حسی نخواهید داشت. به طور کلی باز نمودن لثه و ورود پایه و سپس بخیه آن 15 دقیقه زمان نیاز دارد.

بهترین ایمپلنت دندان


ایمپلنت دندان دارای مراحل مختلفی بود و همانطور که گفته شده برای هر شخص طول درمان متفاوتی در نظر گرفته می‌شود. بنابراین بهتر است قبل از انجام دادن ایمپلنت دندان بهترین متخصص و برند آن را جستجو کنید تا با هزینه ای که در نظر گرفتید بهترین نتیجه را بگیرید. بهتر است از برند های که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و شهرت زیادی ندارند استفاده نشود.نوع برند در انتخاب پایه بسیار موثر است و جز بهنرین ایمپلنت دندان شناخته می‌شود.

قیمت ایمپلنت دندان


قیمت ایمپلنت دندان معمولا سبت به سایر هزینه های دندانپزشکی بیشتر است و علت آن دقت بکار برده شده توسط دندانپزشک برای گرفتن نتیجه مطلوب می‌باشد همچنین مواد و متریال گران قیمتی است که باید استفاده شود. از طرفی بخش زیادی از هزینه‌ای که بابت خدمات دندانپزشکی پرداخت می‌گردد صرف هزینه و مواد اولیه و متریال مصرفی می‌گردد، و اغلب خدماتی که مستلزم تخصص بالا هستند، هزینه بالایی نیز به همراه دارند. ایمپلنت دندان